Тасманійський вовк (Thylacinus cynocephalus) – найбільший відомий представник хижих сумчастих. Колись давно вони були поширені по Австралії, але близько 2 тис. років тому лишилися лише на острові Тасманія. І там їхня чисельність також зменшувалася. У 1930-х роках зустріти сумчастого вовка було рідкісною подією. Один з останніх тасманійських вовків на ім’я Бенджамін мешкав у зоопарку Хобарта (столиці Тасманії) до смерті у 1936 році. У 1986 році вид Thylacinus cynocephalus був офіційно визнаний вимерлим, і все, що від нього лишилося, – музейні експонати та короткі відеофрагменти.
Відео із Бенджаміном, про яке йде мова, зроблено у 1933 році. Плівка та її негатив зберігаються у Національному кінофонді Австралії (National Film and Sound Archive). Зрозуміло, що зйомка була чорно-білою. Фахівці кінофонду спробували відновити кольори.
Для цього вони відсканували негатив з роздільною здатністю 4K, а далі застосували алгоритми колоризації. Для того, щоб результат був якомога достовірнішим, було проаналізовано хутро, яке зберігається у музеї, ілюстрації та текстові описи тварин. На це пішло більше 200 годин.
Ймовірно, сумчасті вовки виглядали саме так, як на відео. Але, наскільки ця реконструкція є точною, нажаль, ми не дізнаємося.
Відео з Бенджаміном не єдине – всього існує 10 коротких кліпів, але це є найдовшим. Його автором є відомий австралійський натураліст Девід Флай. Та навіть цих півтори хвилини для “актора” було занадто. Записи кінофонду кажуть, що по закінченні зйомки Бенджамін вкусив Девіда за сідницю. Вікіпедія каже, що той пишався залишеним шрамом
UPD. А за уточненими даними останній тасманійський вовк не мав імені Бенджамін та й взагалі був самицею. Але міф про нього живе в культурі.
Залишити відповідь