Наукові експерименти часом можуть бути досить кумедними та незвичними. Усі знають, що більшість головоногих молюсків є “розумними” – мають високу зданість до навчання та вирішення проблем. Цьому сприяють великий розвинений головний мозок, органи чуття та щупальця, якими можна багато чого зробити. Будова нервової системи головоногих настільки відрізняється від такої хребетних, що ми поки що дуже мало про них знаємо. Зокрема, це стосується і обробки інформації від органів чуття.
Дослідники задалися питанням вивчити обробку зорової інформації у каракатиць. Задля цього вони наділи на них пристрої, подібні до 3D-окулярів, якими ми користуємося у кінотеатрах. Це завдання саме по собі є важким, бо тварини воліли гратися із новими девайсами, а не носити їх як слід. Після адаптації тварин учені демонстрували їм зображення креветок – природної здобичі каракатиць. Молюски почали полювати на зображення, причому намагалися вхопити віртуальну креветку так, ніби вона знаходилася не на рівні монітору, а за чи перед ним (як “запрограмували” ескпериментатори).
Таким чином, каракатиці здатні відчувати глибину зображення, обчислюючи різницю зображення від лівого та правого ока. Нейрональні механізми цього відрізняються від хребетних тварин та потребують подальших досліджень.
Джерело: Feord RC, Sumner ME, Pusdekar S, Kalra L, Gonzalez-Bellido PT, Wardill TJ. Cuttlefish use stereopsis to strike at prey. Sci Adv. 2020 Jan 8;6(2):eaay6036. doi: 10.1126/sciadv.aay6036
Залишити відповідь