Розумні черепахи

Зі школи усі пам’ятають про умовні рефлекси та собак Павлова. Така форма навчання притаманна різним тваринам. У останні роки з’являється все більше відомостей щодо когнітивних здібностей різних видів ссавців та птахів. Набагато менше відомо про здатність до навчання еволюційно примітивніших тварин, зокрема рептилій.

Дослідники з Hebrew University вивчали здатність до навчання гігантських Сейшельських та Галапагоських черепах. Їх навчали рухатися в напрямку гумового м’ячика, який вони повинні були вкусити. Це винагороджувалося смаколиками. Надалі пред’являли дві гумові кульки різного кольору, а тварини повинні були обрати один з них (на сторінці публікації доступні відео). За деякий час черепахи навчалися робити правильний вибір. Цікаво, що навчання відбувалося швидше за присутності інших тварин, ніж напоодинці з експериментатором. Навички повторно тестували через 95 днів. Виявилося, що вони добре пам’ятали умови експерименту (що потрібно робити), і втричі швидше (у порівнянні із “наївними” тваринами) відновлювали навички обирання правильного кольору.

Дослідникам вдалося повторно протестувати трьох черепах через 9 років. Виявилося, що усі з них все ще добре пам’ятали експериментальну процедуру. Отримані результати є свідченням добре розвинутої довготривалої пам’яті у гігантських черепах. Що і не дивно, зважаючи на тивалість їхнього життя – наразі найстарший підтверджений вік становить 177 років, але вважається, що вони можуть жити довше двох століть.

Джерело: Gutnick T, Weissenbacher A, Kuba MJ. The underestimated giants: operant conditioning, visual discrimination and long-term memory in giant tortoises. Anim Cogn. 2020 Jan;23(1):159-167. doi: 10.1007/s10071-019-01326-6

Одна відповідь до “Розумні черепахи”

  1. […] речі, про стійкість пам’яті – раніше ми розповідали, що черепахи здатні запам’ятовувати приколи, що їх […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *