Кожен мозок є трохи індивідуальним – різниться будовою та особливостями роботи, роблячи нас неповторними особистостями. Тим не менш, загальні риси є подібними, що цілком зрозуміло.
Однією з базових характеристик роботи мозку є так звані нейромережі спокою або default mode networks. Це ділянки, які найбільш активні тоді, коли ми нічим не зайняті, але не спимо – знаходимося у стані пасивного неспання. До них належать присередня префронтальна кора, частина поясної (цингулярної) звивини, та ділянки тім’яної кори.
Учені просканували головний мозок жителів віддаленого поселення у Південній Кореї. На основі цього вони оцінили рівень зв’язку різних мозкових структур. Далі порівняли такі характеристики в різних людей залежно від ступеня їх близькості в соціумі. Виявилося, що структура нейромереж спокою виявилася тим більш близькою, чим більш соціально близькими є люди. Більше того – за функціональною характеристикою конектому вдалося передбачувати ступінь близькості людей.
Іншими словами, в гарних друзів мозок працює подібно. Чи така подібність обумовлює соціальну близькість, чи навпаки – соціальна близькість змушує мізки синхронізуватися, учені поки не знають. І це дуже цікаве питання
Джерело: Hyon R, Youm Y, Kim J, Chey J, Kwak S, Parkinson C. Similarity in functional brain connectivity at rest predicts interpersonal closeness in the social network of an entire village. Proc Natl Acad Sci U S A. 2020 Dec 29;117(52):33149-33160. doi: 10.1073/pnas.2013606117
Залишити відповідь